X
تبلیغات
زولا
افکار پلید سینا امامی emamisina@yahoo.com

شهر در حال تغییر

سه‌شنبه 12 شهریور‌ماه سال 1392 ساعت 01:51 ق.ظ

این اتفاق هم به نفع هنرمندان بومی و هم به نفع شهرداری است


گفتگویی با موسی عامری مسئول برگزاری سَمپوزیم اِلمان های شهریراه اندازی این سَمپوزیوم یک اتفاق تازه بود که با رایزنی با شهرداری بندرعباس شکل گرفت وهدف آن استفاده از توانایی هنرمندان بومی استان در زیباسازی شهر بود.

 

این اتفاق در ابتدا یک ایده بود که مورد حمایت شهرداری قرار گرفت و ما از هنرمندانی که توانایی اجرا را داشتند دعوت کردیم تا طرح های خودشان را برای اجرا بیاورند. مواد اولیه تهیه و به مدت 10 روز قرار شد این کارها انجام بگیرد.

 

در خصوص پذیرش ایده ها تاکید بر روی موتیف ها و نمادهای سُنتی بود که به صورت آنالیز شده و یا رئالیستی اجرا میشود. سعی شده است نمادها پُر رنگ شود و شخصی که از بیرون وارد این شهر میشود تغییر را احساس کند و متوجه شود که وارد بندرعباس شده است.

 

فضای شهری ما خالی است، اِلمان و مجسمه خیلی کم دارد. تلاش میکنیم با برگزاری سَمپوزیم های متفاوت و مداوم این کمبود را پُر کنیم.

 

این اتفاق هم به نفع هنرمندان بومی و هم به نفع شهرداری است. چون اگر هنرمندی از بیرون برای کار کردن بیایید زمان و هزینه بیشتری صرف میشود و شخص هم با نمادهای اینجا آشنایی ندارد. این اتفاق از لحاظ معنوی و مادی به نفع هنرمندان این شهر است.

 

تعدا آثار در حال اجرا 10 عدد است که در جاهای مختلف شهر نصب میشود.

 

با رایزنی هایی که صورت گرفته قرار بر این شده است که با موضوع های مختلف سَمپوزیم های مختلفی را درجهت بهتر شدن فضاهای شهری برگزار کنیم.